UA-43565845-1

+386 40 218 257

Ljubljana, Celovška cesta 25

Za uvod zmagi za mladinke in kadetinje

Zmajčice so uspešno stopile v novi rokometni vikend. V petek so mladinke gostovale v Izoli, danes pa so kadetinje v dvorani na Galjevici gostile rokometašice iz Škofje Loke.
Mladinke so v Izoli odigrale preloženo tekmo 5. kroga državnega prvenstva. Po zelo dobrih uvodnih minutah srečanja so zmajčice povedle za sedem zadetkov prednosti nakar so dopustile domačinkam, da se rezultatsko približajo na štiri zadetke zaostanka. Do konca prvega dela tekme se razlika ni kaj dosti spremenila in na polčas se je odšlo s petimi zadetki prednosti. V drugem delu so zmajčice v uvodnih minutah zopet stopile na plin in razlika se je kmalu povečala na deset zadetkov prednosti in ob zadnjem zvoku sirene znašala 14 zadetkov prednosti.
Mladinke čaka jutri veliko težje gostovanje v Hrpeljah, kjer se bodo pomerile z ekipo Jadrana Bluemarine.

Mladinke, 5. krog
ŽRK IZOLA – RK OLIMPIJA  24:38 (12:17)

#zmajčice
Markovič M. (14 obramb, 45.2%) , Boškič T. 4 (2) , Svetina V. 4 , Oplotnik P. 5 , Šušteršič H. 2 , Korošeč L. 5 , Marinko S. (11 obramb, 61,1%) , Marton I. N. 6 , Juvan J. 3 , Berzelak A. 6 (1) , Oletič E. 2 (1) , Švagelj A. 1

Sedemmetrovke: 6/4
Izključitve: 14 min.

Kadetinje so zaradi zasedenosti Hale Tivoli gostile nasprotnice iz Škofje Loke v športni dvorani na Galjevici. Po medlem začetku tekme so naše zmajčice zaostajale v 10. minuti za pet zadetkov za svojimi nasprotnicami. Nato pa so zaigrale veliko bolj skoncentrirano v obrambi in preko hitrih protinapadov ujele in prehitele igralke iz Škofje Loke. V tekmi kjer je padlo zelo veliko zadetkov so gostje uspele držati priključek do rezultata 14:14 nato pa so naša dekleta zaigrala zares dobro in razlika se je samo še stopnjevala. Na polčasu je znašala tri zadetke, po zelo prizadevni igri vseh zmajčic, ki so stopile na igrišče pa je razlika v drugem delu tekme samo še naraščala in se na koncu zaustavila pri desetih zadetkih prednosti.
Dekleta so prikazala res všečno igro, ki ni pustila ravnodušnih kar lepo število gledalcev, ki so se zbrali na Galjevici.

Kadetinje, 8. krog
RK OLIMPIJA – ŽRD ŠKOFJA LOKA  45:35 (23:20)

#zmajčice
Šljivar M. 1 , Ibričić E. 1 , Jarnovič L. 5 , Dovč M. 1 , Marinko S. (9 obramb, 27.3%) , Jušić M. 2 (1) , Gudžulič T. 3 (1) , Ribič V. 3 , Berzelak A. 14 (1) , Oletič E. 2 ,  Poznajelšek K. 2 (1) , Švagelj A. 5 (1) ,  Šebenik E. 5 , Pejič D. 1 (1) (4 obrambe, 25%)