UA-43565845-1

+386 40 218 257

Ljubljana, Celovška cesta 25

Po dveh porazih, težko priborjena nova zmaga kadetinj

1385389_4929591617564_1905246271_nV preloženi tekmi 6. kroga državnega prvenstva za kadetinje so naše zmajčice gostovale pri B ekipi Nakla Peka Tržič. V športni dvorani v Strahinju smo videli izredno izenačeno tekmo v kateri so zmajčice z borbenostjo v zadnjih minutah srečanja osvojile novi dve točki.

Na tekmi je trenerka Marjeta dala priložnost za igranje prav vsem igralkam, predvsem tistim mlajšim. Prvih dvajset minut prvega dela igre je minil v izenačeni igri in šele pri rezultatu 7:7 se je zmajčicam uspelo odlepiti in povesti s tremi zadetki razlike, katere so obdržale do konca prvega polčasa, ki se je končal z vodstvom naših igralk z 12:15.

Začetek drugega polčasa je prinesel izenačenje rezultata na 16:16. Zmajčice so se po minuti odmora zbrale in povedle s tremi zadetki prednosti (16:19) in se nato ustavile in dovolile domačim igralkam, da izenačijo in celo povedejo za zadetek (20:19). Tekma se je nato odvijala v izenačeni igri vse do zadnjih minut in rezultata 26:26. Nato so se zmajčice le zbrale in z borbeno igro povedle z dvema zadetkoma prednosti in se na koncu veselile izredno težko priborjene tretje zmage v letošnjem prvenstvu.

V ekipi zmajčic so izstopale predvsem starejše igralke, ki so kljub malo bolj bledi predstavi kapetanke Maje pokazale, da so one tiste, ki morajo voditi to ekipo. Tamara, Petja in Veronika, predvsem slednja je prikazala najboljšo predstavo v letošnji sezoni s svojo res dobro igro v obrambi in organizacijo napada. Tamara in Petja sta nosili igro v napadu, a sta po zelo solidnem začetku proti koncu srečanja padli. Prav vse igralke pa je potrebno pohvaliti za pristop in nepopustljivost ter borbenost do zadnjega zvoka sirene.

Zmajčice imajo sedaj 14 dni premora, ki bo nekaterim igralkam, nosilkam igre, prišel še kako prav. V nadaljevanju pa jih čaka težko gostovanje v Novem mestu.

RK NAKLO PEKO TRŽIČ B – RK OLIMPIJA  27:30 (12:15)

#zmajčice:
Markovič M. (18 obramb, 1x7m), Boškič T. 12, Dejak N. 1, Šljivar M. 2, Oplotnik P. 7 (1), Ibričič E., Dovč M. 1, Korošec L. 1, Ribič V., Svetina V. 4, Gudžulič T. 1, Oletič E. 1, Pejič D.