UA-43565845-1

+386 40 218 257

Ljubljana, Celovška cesta 25

Kadetinje in mladinke morale priznati premoč svojih nasprotnic

Rokometna nedelja je bila v znamenju tekem ekip mladink in kadetinj. Mladinke so v tekmi 2. kroga državnega prvenstva gostile ekipo ŽRK Branik iz Maribora, kadetinje pa so v mestnem obračunu gostile ekipo rokometnega kluba Ljubljana.
Na prvi tekmi so se kadetinje zoperstavile fizično kot tudi starostno starejšim nasprotnicam in v prvih 20-ih minutah prikazale zelo dopadljivo igro tako v obrambi kot napadu. Ves ta čas so držale korak z favoriziranimi nasprotnicami, ki so pri vodstvu domače ekipe 11:10 izkoristile padec zbranosti v igri zmajčic in z nekaj hitrimi in lahkimi zadetki z delnim rezultatom 6:0 obrnile potek srečanja v svoj prid. Igralke Ljubljane so doseženo prednost suvereno obdržale do konca srečanja in se veselile zaslužene zmage.
Na drugi tekmi so igralke mladinske ekipe gostile rokometašice iz Maribora. Zmajčice so začele zelo dobro in povedle s 3:0. Domače rokometašice so do 11 minute z dvemi zadetki prednosti  vodile nakar so gostje izkoristile nezbranost zmajčic in povedle z dvemi zadetki prednosti. Zmajčice so z borbeno igro uspele ujeti gostje in priča smo bili izenačeni tekmi do 50 minute, ko so gostje iz Maribora povedle za tri zadetke, ki so jih uspele zadržati do konca srečanja.

Državno prvenstvo za kadetinje, skupina zahod
4. krog
RK Olimpija – Rokometni klub Ljubljana  30:37 (12:17)

Zmajčice;
Džambo K. (10 obramb, 21,3%), Barukčić I. 5 (1), Gazvoda M. , Dukarič E. , Erjavec N. 9 (3), Jušić M. 1, Poznajelšek K. , Švagelj A. 2 (1), Veber Marton T. , Berzelak L. 6 (1), Vidmar L. 2, Seliškar P. 5

Sedemmetrovke: 10/6
Izključitve: 10 min.

Državno prvenstvo za mladinke, skupina vzhod
2. krog
RK Olimpija – ŽRK Branik  31:34 (17:17)

Zmajčice;
Markovič M. (10 obramb, 22,7%), Boškič T. 17 (7), Oplotnik P. 1, Ibričič E. , Šušteršič H. 1, Korošec L. 2, Juvan J. 1, Gudžulič T. , Ribič V. , Berzelak A. 7, Oletič E. 1, Švagelj A. 1